﻿<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	
	>
<channel>
	<title>Hozzászólás: Digitális test</title>
	<atom:link href="http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/</link>
	<description>A meggyőződések veszélyesebb ellenségei az igazságnak, mint a hazugságok.</description>
	<lastBuildDate>Tue, 09 Jun 2026 01:59:35 +0000</lastBuildDate>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=4.2.38</generator>
	<item>
		<title>Szerző: Mária</title>
		<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/#comment-3704</link>
		<dc:creator><![CDATA[Mária]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 28 Aug 2013 08:35:07 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=8370#comment-3704</guid>
		<description><![CDATA[Kísérleti állatnak használtak egy embert, hogy megnézzék, hogy hal meg egy proli, ha sarokba szorítják. A halálomért maguk is felelősek, mert részt vettek ebben az embertelen, gyilkos kísérletben.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Kísérleti állatnak használtak egy embert, hogy megnézzék, hogy hal meg egy proli, ha sarokba szorítják. A halálomért maguk is felelősek, mert részt vettek ebben az embertelen, gyilkos kísérletben.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Mária</title>
		<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/#comment-2702</link>
		<dc:creator><![CDATA[Mária]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 09 Apr 2013 09:10:18 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=8370#comment-2702</guid>
		<description><![CDATA[Még annyit szeretnék a fentiekhez hozzáfűzni, hogy ez elgondolkoztató, hogy milyen emberről szól ez az írás? Gyanítom, hogy nem minden emberről, mert a tudományos világban például &quot;tudományos kommunikációs tér&quot; fogalmat használják, aminek szerintem egy töredék része az internet, a maga helyén. Ezen a szinten eszébe sem jutna az itt mozgó embereknek, hogy ez a probléma felmerülhet az internetes kommunikációval kapcsolatban. Pontosan tudja ez mire való, Ő ott hogy van jelen, és mi a célja. Szó sincs lélekvesztésről, de még arról sem, hogy minden tudást ott találna meg, amit még nem tud, mert ennek a feltételezésétől is megsértődne egy magára valamit is adó tudós.
Talán alacsonyabb szinten is kéne tanítani, hogy ez  a kommunikációs tér mit jelent.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Még annyit szeretnék a fentiekhez hozzáfűzni, hogy ez elgondolkoztató, hogy milyen emberről szól ez az írás? Gyanítom, hogy nem minden emberről, mert a tudományos világban például &#8220;tudományos kommunikációs tér&#8221; fogalmat használják, aminek szerintem egy töredék része az internet, a maga helyén. Ezen a szinten eszébe sem jutna az itt mozgó embereknek, hogy ez a probléma felmerülhet az internetes kommunikációval kapcsolatban. Pontosan tudja ez mire való, Ő ott hogy van jelen, és mi a célja. Szó sincs lélekvesztésről, de még arról sem, hogy minden tudást ott találna meg, amit még nem tud, mert ennek a feltételezésétől is megsértődne egy magára valamit is adó tudós.<br />
Talán alacsonyabb szinten is kéne tanítani, hogy ez  a kommunikációs tér mit jelent.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Mária</title>
		<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/#comment-2700</link>
		<dc:creator><![CDATA[Mária]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 09 Apr 2013 07:02:36 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=8370#comment-2700</guid>
		<description><![CDATA[A test, a lélek, a szellem nem különválasztható. Nincs digitális test. Projekció van. Ember van, aki különbözőképpen látja a világot. A vallás útján eljutott már addig a gondolatig is, hogy az Isten benne él. Ez egy szép teljesítmény ahhoz képest, hogy a mágikus gondolkozástól indult, hogy minden kívül van, hogy lelkét és szellemét külső tárgyakban megtalálta, és ezeket Istenként imádta. 

Most ismét mágikusan akar gondolkozni, mert kiüresedett. Ez egy maszlag, egy misztikus maszlag a digitális testtel, ami tovább él, ha én nem mozgatom. Egy üres, igénytelen gondolat, mert az embert ez már nem érdekli, hogy Gizi mit projektál a már nem létező digitális testére, ha Ő már nem is él.  Ez Gizi dolga lesz, hogy mit kezd a nagy büdös semmivel, és meddig.  Ha meg él, nem mindegy mit miért csinál a bábbal amit mozgat, és jó ha nem hiszi, hogy vele bábozik az általa létrehozott báb.
Az pedig nem igaz, hogy most a tudás egyben van fent az interneten, hanem sajnos az az igaz, hogy tudásként kezelnek gondolatsorokat, olyan forrásokból, amiről semmit nem tudnak, vagy alig. És ha nincs saját gondolkozás, akkor ez igen veszélyes, mert ezek már nagyobb panelek, a szövegtestek, mint egy közhely. 
Annak a szónak, hogy hitelesség mi értelme van ma?
A külsőség pedig egy misztikus szó lett, már nem pejoratív, mert szinte elég a hitelességhez. 
Az írás tetszett, de soha nem fogadnék el semmilyen szöveget úgy, hogy azt ne gondoljam át, hogy hogyan illeszkedik a saját gondolkozásomba, én mit tartok tudásnak, és mit nem.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>A test, a lélek, a szellem nem különválasztható. Nincs digitális test. Projekció van. Ember van, aki különbözőképpen látja a világot. A vallás útján eljutott már addig a gondolatig is, hogy az Isten benne él. Ez egy szép teljesítmény ahhoz képest, hogy a mágikus gondolkozástól indult, hogy minden kívül van, hogy lelkét és szellemét külső tárgyakban megtalálta, és ezeket Istenként imádta. </p>
<p>Most ismét mágikusan akar gondolkozni, mert kiüresedett. Ez egy maszlag, egy misztikus maszlag a digitális testtel, ami tovább él, ha én nem mozgatom. Egy üres, igénytelen gondolat, mert az embert ez már nem érdekli, hogy Gizi mit projektál a már nem létező digitális testére, ha Ő már nem is él.  Ez Gizi dolga lesz, hogy mit kezd a nagy büdös semmivel, és meddig.  Ha meg él, nem mindegy mit miért csinál a bábbal amit mozgat, és jó ha nem hiszi, hogy vele bábozik az általa létrehozott báb.<br />
Az pedig nem igaz, hogy most a tudás egyben van fent az interneten, hanem sajnos az az igaz, hogy tudásként kezelnek gondolatsorokat, olyan forrásokból, amiről semmit nem tudnak, vagy alig. És ha nincs saját gondolkozás, akkor ez igen veszélyes, mert ezek már nagyobb panelek, a szövegtestek, mint egy közhely.<br />
Annak a szónak, hogy hitelesség mi értelme van ma?<br />
A külsőség pedig egy misztikus szó lett, már nem pejoratív, mert szinte elég a hitelességhez.<br />
Az írás tetszett, de soha nem fogadnék el semmilyen szöveget úgy, hogy azt ne gondoljam át, hogy hogyan illeszkedik a saját gondolkozásomba, én mit tartok tudásnak, és mit nem.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Vera</title>
		<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/#comment-2232</link>
		<dc:creator><![CDATA[Vera]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 04 Dec 2012 09:56:58 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=8370#comment-2232</guid>
		<description><![CDATA[Az én digitális és fizikai testem nem vált eggyé, ezt nagy bizonyossággal állíthatom. Sőt. Jól megférnek külön, mindegyik a számára kialkudott valóságrészben mozogva. 
Mindkét test sérülékeny, igen, de lélek nélkül egyik sem ér fabatkát sem. 
Gondolom én. Vagy gondolja Vera. Ez most egyre megy. :)]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Az én digitális és fizikai testem nem vált eggyé, ezt nagy bizonyossággal állíthatom. Sőt. Jól megférnek külön, mindegyik a számára kialkudott valóságrészben mozogva.<br />
Mindkét test sérülékeny, igen, de lélek nélkül egyik sem ér fabatkát sem.<br />
Gondolom én. Vagy gondolja Vera. Ez most egyre megy. <img src="http://vilagma.hu/wp-includes/images/smilies/simple-smile.png" alt=":)" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" /></p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Luczifer</title>
		<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/#comment-2231</link>
		<dc:creator><![CDATA[Luczifer]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 04 Dec 2012 09:22:19 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=8370#comment-2231</guid>
		<description><![CDATA[A makacs, Isten akaratával szembeszegülő hollandi magára vonja az Úr átkát és büntetésül partraszállás nélkül, örökkön örökké hajóznia kell. Nincs megnyugvás. A hollandi az utolsó ítéletig bolyong a tengerek végtelen vizein. Ahogy az én lelkem a digitális tengereken. Amennyiben esetemben lélekről egyáltalán lehet beszélni. :)]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>A makacs, Isten akaratával szembeszegülő hollandi magára vonja az Úr átkát és büntetésül partraszállás nélkül, örökkön örökké hajóznia kell. Nincs megnyugvás. A hollandi az utolsó ítéletig bolyong a tengerek végtelen vizein. Ahogy az én lelkem a digitális tengereken. Amennyiben esetemben lélekről egyáltalán lehet beszélni. <img src="http://vilagma.hu/wp-includes/images/smilies/simple-smile.png" alt=":)" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" /></p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Bognár László</title>
		<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/#comment-2230</link>
		<dc:creator><![CDATA[Bognár László]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 04 Dec 2012 09:07:42 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=8370#comment-2230</guid>
		<description><![CDATA[A virtuális (metafizikai) test egy kicsit másmilyen lelket is szül. Gondoljunk csak az irodalomra, ahol is azt tapasztaljuk, az un. költői én lehet jóval bátrabb, merészebb, lényeget jobban látó, mint a fizikai testhez tartozó &quot;én&quot;.
Furcsa módon azonban ezek a testek (és a hozzájuk párosuló lelkek, eszmék) kezdenek egymáshoz hasonulni. Emlékezzünk csak Petőfi Sándorra, akinek gyenge, cingár teste, vaksi szeme aligha tette lehetővé a katonai életet - de a költői énjéhez hasonult, és bátor,  önfeláldozó szabadságharcossá &quot;lett&quot;.
A virtuális, mondjuk úgy: szabad én-ek, így a &quot;digitális&quot; test és a hozzá tartozó &quot;én&quot; megváltoztathatják a fizikai térben élő énünket is.
Lehetünk jobbra vágyók, szebb életet akarók, bölcsebbek, merészebbek - és nem feltétlenül gondolja mindenki úgy, hogy ez jó.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>A virtuális (metafizikai) test egy kicsit másmilyen lelket is szül. Gondoljunk csak az irodalomra, ahol is azt tapasztaljuk, az un. költői én lehet jóval bátrabb, merészebb, lényeget jobban látó, mint a fizikai testhez tartozó &#8220;én&#8221;.<br />
Furcsa módon azonban ezek a testek (és a hozzájuk párosuló lelkek, eszmék) kezdenek egymáshoz hasonulni. Emlékezzünk csak Petőfi Sándorra, akinek gyenge, cingár teste, vaksi szeme aligha tette lehetővé a katonai életet &#8211; de a költői énjéhez hasonult, és bátor,  önfeláldozó szabadságharcossá &#8220;lett&#8221;.<br />
A virtuális, mondjuk úgy: szabad én-ek, így a &#8220;digitális&#8221; test és a hozzá tartozó &#8220;én&#8221; megváltoztathatják a fizikai térben élő énünket is.<br />
Lehetünk jobbra vágyók, szebb életet akarók, bölcsebbek, merészebbek &#8211; és nem feltétlenül gondolja mindenki úgy, hogy ez jó.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Kálmán</title>
		<link>http://vilagma.hu/e-vilag/digitalis-test/#comment-2229</link>
		<dc:creator><![CDATA[Kálmán]]></dc:creator>
		<pubDate>Tue, 04 Dec 2012 07:16:38 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=8370#comment-2229</guid>
		<description><![CDATA[Miután lekapcsolta az internetet, lezárta a határokat, mindent állosított és minden számlát zárolt, a Kedves Vezető TEK-esek gyűrűjében Ferihegyen keresztül Azerbajdzsánba menekül.

---
 
http://www.argentinaindependent.com/currentaffairs/analysis/2001-2011-chronicle-of-a-day-that-changed-argentine-history/

A képen De La Rúa argentin elnök menekül helikopterrel az elnöki palotából, mert a tömeg miatt nem tudott szárazföldön elmenekülni 2001 december 20-án az argentín államcsőd idején.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Miután lekapcsolta az internetet, lezárta a határokat, mindent állosított és minden számlát zárolt, a Kedves Vezető TEK-esek gyűrűjében Ferihegyen keresztül Azerbajdzsánba menekül.</p>
<p>&#8212;</p>
<p><a href="http://www.argentinaindependent.com/currentaffairs/analysis/2001-2011-chronicle-of-a-day-that-changed-argentine-history/" rel="nofollow">http://www.argentinaindependent.com/currentaffairs/analysis/2001-2011-chronicle-of-a-day-that-changed-argentine-history/</a></p>
<p>A képen De La Rúa argentin elnök menekül helikopterrel az elnöki palotából, mert a tömeg miatt nem tudott szárazföldön elmenekülni 2001 december 20-án az argentín államcsőd idején.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
</channel>
</rss>