﻿<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	
	>
<channel>
	<title>Hozzászólás: Hideg</title>
	<atom:link href="http://vilagma.hu/mas/hideg-2/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://vilagma.hu/mas/hideg-2/</link>
	<description>A meggyőződések veszélyesebb ellenségei az igazságnak, mint a hazugságok.</description>
	<lastBuildDate>Tue, 09 Jun 2026 01:59:35 +0000</lastBuildDate>
	<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
	<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>https://wordpress.org/?v=4.2.38</generator>
	<item>
		<title>Szerző: KapitanyG</title>
		<link>http://vilagma.hu/mas/hideg-2/#comment-30</link>
		<dc:creator><![CDATA[KapitanyG]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 14 Dec 2011 19:31:06 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=427#comment-30</guid>
		<description><![CDATA[Kár. 
Jégbársony... hát nem öltöznék bele.]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Kár.<br />
Jégbársony&#8230; hát nem öltöznék bele.</p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: Vera</title>
		<link>http://vilagma.hu/mas/hideg-2/#comment-28</link>
		<dc:creator><![CDATA[Vera]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 14 Dec 2011 17:07:01 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=427#comment-28</guid>
		<description><![CDATA[Ma reggel jégbársony volt az autó teteje. De azt nem fotóztam le. :(]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Ma reggel jégbársony volt az autó teteje. De azt nem fotóztam le. <img src="http://vilagma.hu/wp-includes/images/smilies/frownie.png" alt=":(" class="wp-smiley" style="height: 1em; max-height: 1em;" /></p>
]]></content:encoded>
	</item>
	<item>
		<title>Szerző: KapitányG</title>
		<link>http://vilagma.hu/mas/hideg-2/#comment-26</link>
		<dc:creator><![CDATA[KapitányG]]></dc:creator>
		<pubDate>Wed, 14 Dec 2011 16:42:03 +0000</pubDate>
		<guid isPermaLink="false">http://vilagma.hu/?p=427#comment-26</guid>
		<description><![CDATA[Rezeg a bükkfa barna levele,
De fenn fehér az erdő. Arra hó van?
Köd szórta fehér porával tele
a hideg szél borzolta régióban.

Ne állj a szürke ég alatt sokat:
mély ködhullám jöhet, húzódj a házba,
elönti szélfogó nyírfásodat
s öreg szíved fagyosra zúzmarázza.

(Áprily Lajos: Zúzmara)

(Ezt a címhez... De a képhez inkább két sor egy másik Áprily-versből: 

&quot;Hó volt a fákon vagy tündér-kelengye?
Szél járt felettünk vagy varázs-fogat?&quot;]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Rezeg a bükkfa barna levele,<br />
De fenn fehér az erdő. Arra hó van?<br />
Köd szórta fehér porával tele<br />
a hideg szél borzolta régióban.</p>
<p>Ne állj a szürke ég alatt sokat:<br />
mély ködhullám jöhet, húzódj a házba,<br />
elönti szélfogó nyírfásodat<br />
s öreg szíved fagyosra zúzmarázza.</p>
<p>(Áprily Lajos: Zúzmara)</p>
<p>(Ezt a címhez&#8230; De a képhez inkább két sor egy másik Áprily-versből: </p>
<p>&#8220;Hó volt a fákon vagy tündér-kelengye?<br />
Szél járt felettünk vagy varázs-fogat?&#8221;</p>
]]></content:encoded>
	</item>
</channel>
</rss>